Ogólnopolski Turniej Seniorów w Badmintona Eco dla Firm w Hasta La Vista Wrocław 21.01.2017 r.

Kolejny bardzo udany turniej zaliczyli seniorzy z klubu Victoria Domecko na ogólnopolskim turnieju we Wrocławiu. Aż 7 zawodników z tego klubu uczestniczyło w turnieju i.....każdy wrócił co najmniej z 1 medalem Smile

 

  • I miejsce w grze podwójnej MD30+ wywalczyli Sławek Hetmański/Artur Pupin
  • III miejsce w grze mieszanej Marta Momot XD25+ / Sławek Hetmański XD30+
  • III miejsce w grze mieszanej XD45+ Małgorzata Kabarowska / Czeslaw Trzmiel
  • III miejsce w grze podwójnej kobiet WD45+ Małgorzata Kabarowska/Iwona Ostrowska (Lubliniec)
  • III miejsce w grze podwójnej mężczyzn MD55+ Waldemar Adamski/Sławomir Piechnik

Razem 2 złote i 7 brązowych medali ląduje w kolekcji klubu.

Łódzki Ogólnopolski Turniej Seniorów LI-NING - 07.01.2016

Udanie rozpoczęliśmy badmintoNowy Rok reprezentując "Victorię" na ogólnopolskim turnieju w Pabianicach.
I miejsce w singlu MS30+ po bardzo trudnym finale i niezwykle dobrym meczu zdobył Sławek Hetmański.
III miejsce mixt Marta Momot XD25+ / Sławek Hetmański XD30+ (to już 2 medal w grze mieszanej dla tej pary w historii naszego klubu na takiej imprezie).
Ponadto dzielnie walczyli w grach pojedynczych: Sławomir Piechnik MS55+, Waldemar Adamski MS55+, Andrzej Szawłowski MS60+ i w grze podwójnej Sławomir Piechnik/Waldemar Adamski MD55+.
Gratulujemy

Kolejny Turniej Seniorów jeszcze w styczniu Hasta La Vista Cup we Wrocławiu.

2016.12.17 - Ogólnopolski Turniej Badmintona „LI-NING Jaworzno CUP

III miejsce i brązowy medal z Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona „LI-NING Jaworzno CUP w kategorii "Elita", który odbył się 17 grudnia przywieźli Sławomir Hetmański wraz z Marta Momot reprezentując "Victorię" w grze mieszanej.
Świetnie wypadł też dla Sławomira Hetmańskiego sprawdzian w kategorii "Elita" w grze pojedynczej, gdzie w grupie po 3 setowym pojedynku i 49 minutach bardzo zaciętej rywalizacji udało mu się zdobyć pierwsze w życiu zwycięstwo na tym poziomie gry: 14:21, 22:20, 21:13.
Drugi mecz w grupie uległ 16:21, 18:21 i tym samym zakończył przygodę w tym turnieju.
Po turnieju powiedzieli: "Było to dla nas olbrzymie doświadczenie, które miejmy nadzieję będzie procentować w przyszłości"

Gratulujemy

25-30.10.2016 r. - Mistrzostwa Europy w Parabadmintonie w Beek w Holandii

25-30 października rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w Parabadmintonie w Beek w Holandii gdzie reprezentacja Polski zdobyła razem 4 medale. Kadra Polski, która wystąpiła w Beek, składałą się z 10 osób: Jakub Sikorski WH1, Katarzyna Ziębik SL3, Tomasz Szwedo SL3, Denis Grzesiuk SL4, Bartłomiej Mróz SU5, Maria Bartusz SS6 (Victoria Domecko), Łukasz Baran – fizjoterapeuta, Tomasz Zioło – trener oraz dwoje asystentów osób niepełnosprawnych, którzy biorą udział w ME na własny koszt – Anna Sikorska i Ireneusz Kapler.
Oprócz singla Maria Bartusz zagrała – debel z Emmą Farnham (Irlandia) i mikst z Isaac’iem Dalglishem (Anglia). W sobotę 29 października nasza ekipa miała jedną główną bohaterkę. Była nią Maria Bartusz, która tego dnia zapewniła sobie brązowy medal w singla SS6 (zawodnicy niskiego wzrostu), pokonując Irlandkę Emmę Farnham w 3 setach. Jest to już drugie zwycięstwo Mai nad Emmą (poprzednie miało miejsce na MŚ). Irlandka dopóki Maja nie pokazała się na turniejach parabadmintona, zawsze zajmowała w zawodach mistrzowskich miejsce medalowe.
Drugi brązowy medal wywalczyła Maja w mixta z Isaakiem Dalglishem, wygrywając dwa ważne mecze. Oba spotkania były bardzo emocjonujące, a gra w wykonaniu panów, którzy dosłownie latali w powietrzu aby odbić lotkę zachęcała publiczność do gromkich owacji. Doskonale przy siatce radziła sobie Maja, zbijając lotki przy każdej nadarzającej się okazji. Ostatnia lotka decydująca o medalu została właśnie przez Maję posłana na kort po stronie przeciwników mocnym zbiciem. To są bardzo trudne zagrania w tej klasie parabadmintona, szczególnie dla Mai, która ma 125 cm wzrostu.

Dodatkowe 2 medale dla Polski przywiózł Bartłomiej Mróz.

W grze podwójnej Mistrzami Europy zostali Bartłomiej Mróz i Ilker Tuzcu, pokonując parę Meril Loquette(FRA)/David Jack Wilson(WLS) 21-4, 21-14. To oni też między sobą rozegrali finał gry pojedynczej (SU5) i po zaciętym pojedynku górą był Ilker Tuzcu, a Bartkowi pozostało się cieszyć ze swojego kolejnego medalu z Mistrzostw Europy.

Strona 1 z 13

Wspieramy

Wspierają nas

Urząd Gminy Komprachcice

Rankingi

905342
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Ubiegły miesiąc
Razem
93
332
2791
6020
10236
905342
Free business joomla templates